Galeria Okno
Warsztaty łączą program wystawienniczy galerii OKNO (fotografia i media) z prowadzoną działalnością edukacją w ramach pracowni fotograficznych AKFA i mała AKFA.

W wyniku tego mechanizmu każdy wernisaż w galerii poprzedza wykład, prelekcja, pogadanka lub warsztat zaproponowany przez artystę, którego tematyka znajduje się w obrębie jego działalności twórczej.

W wyniku tego działania rola artysty polega na prezentacji wystawienniczej (wystawa w galerii) i edukacyjnej, warsztatowej- polegającej na pełnej współpracy z grupą uczestniczącą w warsztacie. Dzięki temu uczestnicy poznają efekt ostateczny - prezentację, jak również drogę twórczą, technikę, czy też uwarunkowania historyczne.

W ramach tej inicjatywy odbyły się między innymi warsztaty pt.

"Fotografia cyfrowa - czy koniec fotografii?"
"Współczesna Fotografia dokumentalna"
"Fotogram - zapis bezpośredni"
"Talizmany, totemy, fetysze z naszych domowych albumów"
"Fotografia otworkowa"
"Odciski rzeczywistości na błonie graficznej"
"O Fotografii manipulowanej komputerowo"
"Fotografia reklamowa"
"Magia fotografii"
"Obraz i film awangardowy"..........


Dodatkowo na zaproszenie kuratora organizowane są dodatkowe warsztaty tematyczne będące elementem realizowanego projektu, bądź podejmowanego szerzej problemu m.in

"Fotografia i film w sztuce Wielkiej Awangardy pierwszej połowy wieku XX - futuryzm, dadaizm, surrealizm, konstruktywizm"
"Fotografia, film i video w sztuce neoawangardy lat 50.-70. wieku XX - sztuka efemeryczna, konceptualizm, medializm"
"Fotografia, film, video oraz obrazy cyfrowe w sztuce lat 80. i 90. wieku XX - fotografia inscenizowana, video art, instalacje"
"Zawód fotomodelki" - swoimi doświadczeniami w praktycznych warsztatach fotograficznych dzieliła się MISS Polonia 2004 Katarzyna Borowicz
"Fotografia i teatr"
"Świat fotografii i Mody - fashion - portret - postać"
"Kamera wielkoformatowa"
Created by Jasiewicz & Pieszczek